Invisalign Nedir?

Temel olarak diş telleri yerine; kolaylıkla takılıp çıkarılabilen şeffaf plak kullanarak gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Günümüzde estetik hiç bir zaman olmadığından daha önemli hale gelmiştir. Güzel dişler ile özgüvenli bir gülümsemeyi kim istemez? Evet ortodontik tedavi düzgün bir gülüş sağlar ve diş düzensizliği olan hastalarım için güzel bir tedavi şeklidir. Peki yakın zamanda çok önemli bir davete, toplantıya, düğüne katılmak zorundaysanız? Tellerinizi böyle organizasyonlarda çıkarmak mümkün değildir; ancak şeffaf plaklarla bu mümkündür. Yani tedavinizi istediğiniz zaman dişlerinizden çıkarabilirsiniz.

Şeffaf Plak Hakkında Merak Edilenler?

Plaklarını günde ortalama 18-20 saat süreyle takmanız yeterlidir. Plaklar Amerika’da dijital ve başarılı bir teknolojiyle üretildiğinden özellikle hafif ve orta düzey vakalarda ortodontik tedavi sürecini kısaltabilmektedir.

Yemek yerken ve sıcak şeyler içerken plaklarınızı çıkarmanız gerekmektedir, ancak ılık, soğuk bir şey içerken plaklar ağzınızda kalabilir.

Plakların temizliği ılık suyun altında fırçalamayla mümkündür.

Tedavi ücretlendirmesi vakadan vakaya değişmekle birlikte, fiyat bilgisini hekiminizden öğrenebilirsiniz. Telle gerçekleştirilen ortodontik tedavi düşünüldüğünde, invisalign yani şeffaf plak tedavisi sisteminde bu fiyatlandırmanın biraz daha fazla olması dijital bir teknoloji kullanılması ve en önemlisi ağızda hiç gözükmemesiyle açıklanmaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi İçin Kullanılan Dijital Teknoloji

Şeffaf plak tedavisi yani invisalign sistemi hastaya anında tedavi sonucunun nasıl olacağını söyler. Yani sihirli bir ayna düşünün; aynayı çevirdiğinizde size belirtilen tedavi süresinin (ki bu ortalama 1 yıldır) sonucunu görebilirsiniz. Süreci size verilen kullanıcı parolasıyla cep telefonunuzdan inceleyebilir, istediğiniz zaman yakın çevrenize bunu gösterebilirsiniz. Aynı zamanda invisalign, öyle bir teknolojidir ki tedavi süresinin ne kadar olduğunu çok küçük hata payıyla söyleyebilir.

Şeffaf plak tedavisi – invisalign Samsun içerisinde her yerde yaptırılabilir mi?

Diğer şehirlerde olduğu gibi Samsun içerisinde de ortodonti bölümü olan veya bünyesinde ortodontist çalıştıran kliniklerin çoğunda bu tedavi gerçekleştirebilir.